Kwestie organizacyjne. Kontakt

Liczba gatunków opisanych na Insektarium idzie w tysiące. I nie ma możliwości, abym zdołał uniknąć potknięć. Jeśli dostrzeżesz jakiekolwiek uchybienia dotyczące identyfikacji, błędy merytoryczne, logiczne, ortograficzne, literówki, brak odnośnika ( choć gatunek/rodzaj/rodzina znajduje znajduje się w bazie ), czy jakiekolwiek inne – daj znać. Interweniuj tutaj, na odnośnej stronie z opisem, lub e-mailem.
Dziękuję za wszelkie uwagi.
Rafał
avidal@o2.pl

Insektarium

Jeśli posiadasz niewykorzystane fotografie gatunków, których jak dotąd nie ma na moim blogu, możesz je podesłać. To samo dotyczy zdjęć przedstawiających ciekawe sceny z życia owadów i stadiów preimaginalnych. A może masz ochotę umieścić u mnie jakiś artykuł? Zapraszam.

16 thoughts on “Kwestie organizacyjne. Kontakt

 1. Hmm, jakiś czas temu komentowałem tu dwa gatunki złotolitek – zmiany zostały wprowadzone, ale „na krzyż” 😦 Fotki powyżej przedstawiają Chrysis illigeri, a nie przedstawiciela rodzaju Chrysura, opisy natomiast odnoszą się do rodzaju Chrysura! I na odwrót: fotki podpisane w innym miejscu jako Chrysis illigeri to przedstawiciel rodzaju Chrysura (pamiętam to dokładnie, bo wtedy pisałem że okaz jest wyjątkowo ciemno ubarwiony)! Proszę o skorygowanie tego zwłaszcza, że jestem wskazany jako osoba oznaczająca

 2. Musiało dojść z mojej strony do niezamierzonej i niezręcznej pomyłki, za którą bardzo przepraszam. Jeszcze dziś wprowadzę sugerowane korekty. Pozdrawiam.
  Rafał Kazmierczak

  • Spoko. Strona bardzo mi się podoba. Kopalnia wiedzy – przy tej ilości danych pomyłki są nieuniknione. Pozdrawiam serdecznie. Bogdan Wiśniowski

 3. Dziękuję za pozytywna opinię. Staram się, choć strona merytoryczna to przede wszystkim zasługa specjalsitów takich, jak Pan.
  Już poprawione; mam nadzieję, że niczego nie pomieszałem tym razem.

 4. Witam 🙂
  Jestem tu nowa.
  22.09.2017 widziałam w Chełmie (lubelskie) Cyphostethus tristriatus – Jarzmiec Udało mi się go zidentyfikować dzięki tej stronie. Mam zdjęcia, a ponieważ w opisie jest, że „spotykany rzadko” mogę je przesłać do udokumentowania. Nie są idealne ale i nie są najgorsze.
  Pozdrawiam
  Anna

 5. Zauważyłem, że nie masz jeszcze na stronie modraszka Eumedonia eumedon. Jeśli chcesz to mogę ci przesłać zdjęcie zrobione w te wakacje. Nie jest ono pierwszej klasy, ale może się nada.

 6. Oczywiście, chętnie skorzystam z oferty. Adres zapewne znasz.Poproszę tylko o datę, lokalizacje i info, jak mam podpisać autora zdjęcia. Czyli Ciebie

 7. With a little help from my friends, jakby odrzekł Joe Cocker. Choć akurat słowo little jest w tym kontekście krzywdzące.
  Na górze znajdziesz mój e-mail. Pisz – swojego namiaru nie zostawiłeś. Mam nadzieję, że nie uraziłem Cię piszac na „Ty”.
  Rafał

 8. Mam takie pytanko – skąd bierzesz nazwy polskie owadów? Swego czasu dorwałem się do „Słownika łacińsko-polskiego nazw owadów”, lecz wiele grup było tam zupełnie pominiętych. Od jakiegoś czasu przygotowuję zestawienie danych o chrząszczach Polski, z wykorzystaniem również polskich nazw i bardzo przydałyby mi się namiary na jakieś pozycje, z których korzystasz 🙂

 9. Z różnych publikacji, zwłaszcza ze słownika polskich nazw owadów A.Ruszkowskiego. Niestety, posiadam tylko 1-szą część, w której brak min. muchówek i chrząszczy.

 10. Witam! Świetna strona, duża ilość informacji. Hobbystycznie zajmuję się fotografowaniem owadów, więc już wiem gdzie mogę zasięgać informacji odnośnie identyfikacji modela ;).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s