Lista gatunków – Lepidoptera

Microlepidoptera
kolor żółty

Macrolepidoptera
motyle dzienne Rhopalocera kolor pomarańczowy
motyle nocne Heterocera kolor niebieski

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Abraxas grossulariata – Plamiec agreściak
Abraxas sylvata – Plamiec leśniak
Abrostola triplasia – Zgrzeblica trojaczka
Acherontia atropos – Zmierzchnica trupiagłówka
Achlya flavicornis – Przestrożnica żółtorożka
Acleris bergmanniana
Acleris forsskaleana
Acleris holmiana
Acleris laterana
Acleris logiana
Acleris lorquiniana
Acleris notana/ Acleris ferrugana
Acleris variegana
Acontia trabealis – Polnica szachowniczka
Acrobasis advenella
Acronicta aceris – Wieczernica klonówka
Acronicta alni – Wieczernica olszówka
Acronicta auricoma – Wieczernica górolubka
Acronicta leporina – Wieczernica królica
Acronicta psi – Wieczernica strzałówka
Acronicta rumicis – Wieczernica szczawiówka
Acronicta strigosa – Wieczernica głogówka
Actinotia polyodon – Przydrożnica dziurawcówka
Adela cuprella
Adela reaumurella – Wąsik zieloniaczek
Adoxophyes orana – Zwójka siatkóweczka
Adscita statices – Lśniak szmaragdek
Aethalura punctulata – Przylepek olszyniak
Aethes rubigana
Aethes tesserana
Agapeta hamana
Aglais io – Rusałka pawik
Aglais urticae – Rusałka pokrzywnik
Aglia tau – Lotnica zyska
Agonopterix ocellana
Agriopis marginaria – Zimowek obrzeżak
Agriphila inquinatella – Wachlarzyk plamiaczek
Agriphila tristella – Wachlarzyk zmienniczek
Agrius convolvuli – Zawisak powojowiec
Agrochola litura – Źrenicówka przecinkówka
Agrotis exclamationis – Rolnica czopówka
Agrotis ipsilon – Rolnica gwoździarka
Agrotis segetum – Rolnica zbożówka
Alcis repandata – Przylepek nagrabek
Aleimma loeflingiana
Alsophila aescularia – Nierównik kasztaniak
Amata phegea – Oblaczek granatek
Amphipoea fucosa/lucens
Amphipoea oculea
Amphipyra livida – Opłonka czernica
Amphipyra pyramidea – Opłonka stogowica
Amphipyra tragopoginis – Opłonka kozibródka
Anacampsis blattariella
Anacampsis populella
Anania coronata – Przezierka hebdzianka
Anania hortulata – Przezierka pokrzywianka
Anania perlucidalis – Przezierka ostrożenka
Anania verbascalis – Przezierka dziewannówka
Anarta myrtilli – Okrzętnica wrzosówka
Ancylis badiana
Ancylis diminutana
Ancylis laetana
Ancylis mitterbacheriana
Angerona prunaria – Rączyk leszczyniak
Anorthoa munda – Przegibka schludnica
Anthocharis cardamines – Zorzynek rzeżuchowiec
Anthophila fabriciana – Wznosik Fabrycjusza
Apamea crenata
Apamea epomidion
Apamea lithoxylaea – Paciepnica polanica
Apamea monoglypha – Paciepnica korzeniówka
Apamea remissa – Paciepnica plamkówka
Apamea scolopacina – Paciepnica trawnica
Apamea sordens – Paciepnica pszenicówka
Apatura ilia – Mieniak strużnik
Apatura iris – Mieniak tęczowiec
Apeira syringaria – Rozlotlik lilakowiak
Aphantopus hyperantus – Przestrojnik trawnik
Aphomia sociella – Żłobik gniazdoszek
Aplocera plagiata – Niekrocz dziurawczak
Apocheima hispidaria – Włochacz kolczatek
Apoda limacodes – Ślimakówka pomrowik
Aporia crataegi – Niestrzęp głogowiec
Araschnia levana – Rusałka kratkowiec
Archiearis parthenias – Bęsica kwietniówka
Archips podana – Zwójka rdzaweczka
Arctia caja – Niedźwiedziówka kaja
Arctornis l-nigrum – Brudnica czarnelka
Argynnis aglaja – Perłowiec większy
Argynnis adippe – Perłowiec adype
Argynnis laodice – Perłowiec laodyce
Argynnis niobe – Perłowiec niobe
Argynnis paphia – Perłowiec królewicz
Argyrestia abdominalis – Licinek
Argyresthia goedartella – Licinek
Argyresthia pruniella – Licinek sadowiaczek
Argyresthia trifasciata – Licinek
Argyrotaenia ljungiana – Zwójka siewkóweczka
Ascotis selenaria – Przylepek księżycowiak
Asthena albulata – Astenka białka
Atethmia centrago
Atolmis rubricollis – Porostnica krasnoszyjka
Autographa gamma – Błyszczka jarzynówka
Autographa pulchrina
Axylia putris – Rolnica zbutewka
Bembecia ichneumoniformis
Bijugis bombycella
Bisigna procerella
Biston betularia – Krępak nabrzozak
Biston strataria – Włochacz dropiak
Boloria dia – Dostojka dia
Boloria euphrosyne – Perłowiec eufrozyna
Boloria selene – Dostojka selene
Brachionycha nubeculosa – Lazdona brzezinówka
Brenthis ino – Dostojka ino
Bupalus piniaria – Poproch cetyniak
Buszkoiana capnodactylus
Cabera exanthemata – Ciemnokres brzozowiec
Cabera pusaria – Ciemnokres wierzbowiec
Calamia tridens
Callimorpha dominula – Krasopani poziomówka
Callisto denticulella
Calliteara pudibunda – Szczotecznica szarawka
Callophrys rubi – Zieleńczyk ostrężyniec
Callopistria juventina
Calophasia lunula – Nocena księżycówka
Caloptilia falconipennella
Caloptilia hemidactylella
Caloptilia stigmatella
Calybites phasianipennella
Cameraria ohridella – Szrotówek kasztanowcowiaczek
Campaea margaritaria – Ostrolot muszlowiak
Camptogramma bilineata – Paśnik goździeniak
Capua vulgana
Caradrina morpheus – Światłówka sennica
Carcharodus alceae – Warcabnik ślazowiec
Carcina quercana
Carterocephalus palaemon – Kosternik palemon
Carterocephalus silvicola – Kosternik leśniak
Caryocolum fischerella
Cataclysta lemnata – Rzęsówka rzęsowa
Catarhoe cuculata – Paśnik kukułczak
Catephia alchymista
Catocala elocata – Wstęgówka wydana
Catocala fraxini – Wstęgówka jesionka
Catocala fulminea – Wstęgówka sliwica
Catocala nupta – Wstęgówka pąsówka
Catoptria pinella/Catoptria permiacus
Catoptria verellus
Cauchas fibulella
Cauchas rufimitrella
Celastrina argiolus – Modraszek wieszczek
Celypha lacunana
Celypha siderana
Ceramica pisi – Pietnówka grochówka
Cerapteryx graminis – Kosiczka łąkowa
Cerura erminea – Dziwaczka hermina
Cerura vinula – Widłogonka siwica
Chamaesphecia cf. empiformis – Przeziernik wilczomleczowiec
Charanyca ferruginea
Charanyca trigrammica
Chiasmia clathrata – Witalnik nostrzak
Chloroclysta siterata – Paśnik zaroślak
Chloroclystis v-ata – Grotnik koroniec
Chrysoesthia sexguttella
Chrysoteuchia culmella
Cidaria fulvata – Pomiernik naróżak
Cilix glaucata – Bodlica sinica
Cleora cinctaria – Przylepek wrzosak
Clostera anachoreta – Wzjeżka rokitnica
Clostera anastomosis – Wzjeżka wieszczyca
Clostera curtula – Wzjeżka łozówka
Clostera pigra – Wzjeżka spalica
Cnaemidophorus rhododactyla
Cocchylis nana
Coenonympha arcania – Strzępotek perełkowiec
Coenonympha glycerion – Strzępotek glicerion
Coenonympha pamphilus – Strzępotek ruczajnik
Coenonympha tullia – Strzępotek soplaczek
Coleophora spp. – Pochwiki
Coleotechnites piceaella
Colias alfacariensis – Szlaczkoń południowiec
Colias croceus – Szlaczkoń sylwetnik
Colias hyale – Szlaczkoń siarecznik
Collita griseola – Fałdówka szarynka
Colobochyla salicalis
Colocasia coryli – Połacica leszczynówka
Colotois pennaria – Mrzonka pierzak
Comibaena bajularia – Miernik plamiak
Conistra rubiginosa – Porożnica rdzawnica
Coscinia cribraria – Pstrokówka przetakówka
Cosmia pyralina
Cosmia trapezina
Cosmopterix zieglerella
Cosmorhoe ocellata – Paśnik dwuziernik
Cossus cossus – Trociniarka czerwica
Crambus lathoniellus – Wachlarzyk trawny
Crambus perlella – Wachlarzyk perłowy
Craniophora ligustri
Crocallis elinguaria – Głazik nacierniak
Cryphia algae
Cucullia absinthii – Kapturnica piołunówka
Cucullia artemisiae – Kapturnica byliczanka
Cucullia asteris – Kapturnica nawłociówka
Cucullia fraudatrix – Kapturnica omamica
Cucullia lactucae – Kapturnica sałatówka
Cucullia scrophulariae – Kapturnica tredownikówka
Cucullia tanaceti – Kapturnica wrotyczówka
Cucullia verbasci – Kapturnica dziewannówka
Cupido argiades – Modraszek argiades
Cupido minimus – Modraszek malczyk
Cyaniris semiargus – Modraszek semiargus
Cybosia mesomella – Łada dwukropka
Cyclophora albipunctata – Świerzbik białokropek
Cyclophora annularia – Świerzbik pierścieniak
Cyclophora linearia – Świerzbik kreskowiak
Cyclophora punctaria – Świerzbik nakropek
Cydalima perspectalis – Ćma bukszpanowa
Cydia amplana
Cydia pomonella – Owocówka jabłkóweczka
Deilephila elpenor – Zmrocznik gładysz
Deilephila porcellus – Zmrocznik pazik
Deltote bankiana
Deltote pygarga
Deltote uncula
Dendrolimus pini – Barczatka sosnówka
Denisia albimaculea
Denisia stipella
Depressaria radiella
Diachrysia chrysitis – Błyszczka spiżówka
Diacrisia sannio – Niedźwiedziówka jastrzębica
Diaphora mendica – Misiówka gołotka
Dichelia histrionana
Dichomeris marginella
Dichomeris ustalella
Dichrorampha cf.plumbana
Dichrorampha spp.
Diloba caerulocephala – Bielmica sinogłówka
Diurnea fagella – Ozdobka bukowa
Donacaula mucronella
Drepana falcataria – Wycinka sierpianka
Drymonia dodonaea – Dąbrówka dodona
Drymonia querna – Dąbrówka dębowa
Drymonia ruficornis – Dębówka chaonia
Drymonia velitaris – Dąbrówka harcownica
Dypterygidia scabriuscula – Napleczka szczawica
Earias clorana – Niekreślanka wierzbówka
Ecliptopera silaceata – Paśnik niecierpek
Ectoedemia decentella
Ectropis crepuscularia – Przylepek pomrocznik
Elachista cf.pollinariella
Elaphria venustula
Elophila nymphaeata – Nimfa świtezianka
Ematurga atomaria – Poproch pylinkowiak
Emmelina monodactyla – Piórolotek zwyczajny
Enargia paleacea
Endotricha flammealis
Endromis versicolora – Nasierszyca różnobarwna
Ennomos alniaria – Latalec olszyniak
Ennomos quercinaria – Latalec dębiniak
Epiblema foenella
Epichnopterix plumella
Epinotia bilunana
Epinotia tedella – Wydrążka świerkóweczka
Epinotia tenerana – Wydrążka leszczynówka
Epinotia tetraquetrana
Epione repandaria – Nagodnik wycinek
Epirrhoe alternata – Paśnik zwyczajniak
Epirrhoe tristata – Paśnik posmutek
Erannis defoliaria – Zimowek ogołotniak
Erebia aethiops – Górowka medea
Erebia ligea – Górówka boruta
Erebia medusa – Górówka meduza
Eriocrania spp. – Plątaczki
Erynnis tages – Powszelatek brunatek
Ethmia bipunctella
Ethmia quadrilella
Eucarta virgo
Euclidia glyphica – Wygłoba koniczynówka
Euclidia mi – Wygłoba szczawiówka
Eucosma metzneriana
Eudonia lacustrata
Eudonia truncicolella
Eulamprotes atrella
Eulia ministrana
Eulithis mellinata – Nacinek żółcieniak
Eulithis populata – Nacinek topolowiak
Eulithis prunata – Nacinek naśliwiak
Euphydryas maturna – Przeplatka maturna
Euphyia unangulata – Paśnik jednozębik
Eupithecia centaureata – Grotnik chabrowiak
Eupithecia intricata – Grotnik kreskowiak
Eupithecia succenturiata – Grotnik byliczak
Euplagia quadripunctaria – Krasopani hera
Euplexia lucipara – Brzaskówka ogorzałka
Euthrix potatoria – Napójka łąkowa
Evergestis aenealis
Evergestis extimalis
Evergestis forficalis
Evergestis limbata
Evergestis pallidata
Falcaria lacertinaria – Wycinka jaszczurówka
Favonius quercus – Pazik dębowiec
Furcula bicuspis – Leszczotka dwurożka
Furcula bifida – Leszczotka dwojaczka
Gandaritis pyraliata – Nacinek wypłowiak
Gastropacha quercifolia – Namiotówka dębolistna
Geina didactyla
Geometra papilionaria – Miernik zieleniak
Gillmeria pallidactyla
Globia sparganii
Gonepteryx rhamni – Latolistek cytrynek
Gracillaria syringella
Grapholita compositella
Grapholita jungiella
Gravitarmata margarotana
Gymnoscelis rufifasciata – Grotniczek rudopasek
Gypsonoma cf. dealbana
Gypsonoma cf.oppressana
Habrosyne pyritoides – Pluszówka agatka
Hada plebeja
Hadena bicruris/ capsincola
Hadena compta
Harpella forficella
Harpyia milhauseri – Wojnica swarożyca
Hecatera dysodea
Hedya nubiferana – Płatkówka pstrocineczka
Hedya pruniana – Płatkówka śliwkóweczka
Heliothela wulfeniana
Heliothis viriplaca – Słonecznica szczeciówka
Hemaris tityus – Fruczak trutniowiec
Hemithea aestivaria – Miernik kreskowiak
Hepialus humuli – Niesobka chmielanka
Herminia tarsicrinalis
Herminia tarsipennalis
Hesperia comma – Warcabnik klinek
Heteropterus morpheus – Rojnik morfeusz
Hipparchia hermione – Skalnik zrębowiec
Hipparchia semele – Skalnik semele
Hipparchia statilinus – Skalnik statilinus
Hoplodrina octogenaria
Hydraecia micacea – Paciepnica ziemniaczana
Hydrelia flammeolaria – Hydrelia żółtokreska
Hydria undulata – Paśnik faliniec
Hydriomena furcata – Paśnik widliczak
Hylaea fasciaria – Ostrolot kreskowiak
Hyles euphorbiae – Zmrocznik wilczomleczek
Hyles galii – Zmrocznik przytuliak
Hyles livornica – Zmrocznik liguryjski
Hypena crassalis – Kotarnica jagodnica
Hypena proboscidalis – Rozszczepka śnicianka
Hypenophele lycaon – Przestrojnik likaon
Hypomecis punctinalis – Przylepek sęczak
Hypsopygia costalis
Hypsopygia glaucinalis
Idaea aversata – Krocznik odwrotnik
Idaea biselata – Krocznik ogrodowiak
Idaea deversaria – Krocznik gospodek
Idaea dimidiata – Krocznik połowiczak
Idaea fuscovenosa – Krocznik ciemnożyłek
Idaea muricata – Krocznik zorzak
Incurvaria masculella
Incurvaria pectinea
Iphiclides podalirius – Paź żeglarz
Ipimorpha retusa
Ipimorpha subtusa
Isophrictis striatella
Issoria lathonia – Perłowiec mniejszy
Jodis lactearia – Miernik mleczak
Lacanobia contigua
Lacanobia thalassina – Piętnówka lśnica
Lampronia capitella
Laothoe populi – Nastrosz topolowiec
Lasiocampa quercus – Barczatka dębówka
Lasiocampa trifolii – Barczatka koniczynówka
Lasiommata maera – Osadnik kostrzewiec
Lasiommata megera – Osadnik megera
Laspeyria flexula
Lathronympha strigana
Leptidea sinapis/juvernica – Wietek gorczycznik/Wietek
Leucodonta bicoloria – Białoząbka łańcuchówka
Leucoma salicis – Białka wierzbówka
Ligdia adustata – Plamiec trzmieliniak
Limenitis camilla – Pokłonnik wróż
Limenitis populi – Pokłonnik osinowiec
Lithosia quadra – Powrózka dwuplamka
Lomaspilis marginata – Plamiec nabuczak
Lomographa bimaculata – Ciemnokres dwuplamek
Lomographa temerata – Ciemnokres czeremszak
Loxostege turbidalis
Luquetia lobella
Lycaena alciphron – Czerwończyk zamgleniec
Lycaena dispar – Czerwończyk nieparek
Lycaena helle – Czerwończyk fioletek
Lycaena hippothoe – Czerwończyk płomieniec
Lycaena phlaeas – Czerwończyk żarek
Lycaena tityrus – Czerwończyk uroczek
Lycaena virgaureae – Czerwończyk dukacik
Lycia hirtaria – Krępak nalipek
Lycia zonaria – Włochacz pasiak
Lycophotia porphyrea
Lygephila pastinum – Obtocznica pasterka
Lymantria dispar – Brudnica nieparka
Lymantria monacha – Brudnica mniszka
Lypusa maurella
Lythria cruentaria – Sudamek szczawiak
Macaria artesiaria – Paśnik iwiniak
Macaria brunneata – Witalnik rdzawiak
Macaria liturata – Witalnik borowiak
Macaria notata – Witalnik dębiniak
Macdunnoughia confusa – Błyszczka kroplówka
Macrochilo cribrumalis
Macroglossum stellatarum – Fruczak gołąbek
Macrosaccus robiniella – Szrotówek robiniaczek
Macrothylacia rubi – Kokonica malinówka
Malacosoma castrensis – Barczatka wilczomleczówka
Malacosoma neustria – Prządka pierścienica
Mamestra brassicae – Piętnówka kapustnica
Maniola jurtina – Przestrojnik wielki
Manulea complana – Fałdówka porostówka
Manulea lutarella – Fałdówka glinawica
Marumba quercus – Dębnik nadobny
Meganola albula – Rezelia poziomkówka
Melanargia galathea – Polowiec szachownica
Melanchra persicariae – Piętnówka rdestówka
Melitaea athalia – Przeplatka atalia
Melitaea aurelia – Przeplatka aurelia
Melitaea cinxia – Przeplatka cinksia
Melitaea diamina – Przeplatka diamina
Melitaea didyma – Przeplatka didyma
Mesoleuca albicillata – Paśnik maliniak
Mesoligia furuncula
Mesotype verberata – Peryzoma żyłkowana
Metalampra cinnamomea
Metendothenia atropunctata
Metriotes lutarea
Micropterix aureatella – Skrzydliniak
Micropterix calthella – Skrzydliniak
Miltochrista miniata – Łada różowica
Mimas tiliae – Nastrosz lipowiec
Minoa murinata – Niekrasek myszatek
Mniotype satura – Purpurówka zaroślówka
Moma alpium – Pyszałek orion
Mythimna albipuncta – Piętnówka białokropka
Mythimna conigera – Piętnówka białoklinka
Mythimna ferrago – Piętnówka glinawica
Mythimna l-album – Piętnówka leica
Mythimna impura – Pietnówka trawnica
Mythimna pallens
Mythimna pudorina – Piętnówka bagiennica
Mythimna turca – Mokradlica miedzianka
Nemapogon cloacella – Mól korkowiaczek
Nemapogon picarella
Nematopogon swammerdamella
Nemophora degeerella – Wąsateczka zawilczaneczka
Nemophora metallica – Wąsateczka chaberczaneczka
Nemophora ochsenheimerella
Neptis rivularis – Pasyn lucylla
Noctua fimbriata – Rolnica aksamitka
Noctua janthe
Noctua pronuba – Rolnica tasiemka
Nola confusalis
Nola cucullatella – Rezelia śliwica
Nomophila noctuella
Notocelia uddmanniana
Notodonta dromedarius – Garbatka wielbłądka
Notodonta torva – Garbatka pomianówka
Notodonta tritophus – Garbatka miesięcznica
Notodonta ziczac – Zębica zygzakówka
Nyctegretis lineana
Nymphalis antiopa – Rusałka żałobnik
Nymphalis polychloros – Rusałka wierzbowiec
Ochlodes sylvanus – Karłątek kniejnik
Ochropacha duplaris – Falica dwojnica
Ochropleura plecta – Rolnica boćwinówka
Odezia atrata – Biesek murzynek
Odonestis pruni – Barczatka śliwienica
Odontoptera bidentata – Ciośnik dwuzębiak
Odontosia carmelita – Węgielka karmelitanka
Oecophora bractella
Oegoconia deauratella
Oeneis jutta – Mszarnik jutta
Olethreutes arcuella – Zwójka tęczowana
Olethreutes subtilana
Oligia sp.
Oncocera semirubella
Operophtera brumata/ Operophtera fagata – Piędzik przedzimek/ Piędzik siewierak
Opisthograptis luteolata – Mokosz cierniowiak
Orgyia antiqua – Znamionówka starka
Orthosia cruda
Orthosia gothica – Piętnówka wiciokrzewka
Orthosia incerta – Przegibka zmiennica
Orthosia miniosa
Ourapteryx sambucaria – Bodzieniec bzowiak
Oxyptilus pilosellae
Pammene argyrana
Pammene regiana/trauniana
Pammene splendidulana
Pandemis cerasana – Zwójka porzeczkóweczka
Panemeria tenebrata
Panolis flammea – Strzygonia choinówka
Panthea coenobita – Światowidka samotnica
Papilio machaon – Paź królowej
Paracolax tristalis
Paradarisa consonaria – Paśnik zgodniak
Paranthrene tabaniformis – Przeziernik topolowiec
Parapoynx stratiotata
Pararge aegeria – Osadnik egeria
Parasemia plantaginis – Niedźwiedziówka babkówka
Parascotia fuliginaria
Parectropis similaria – Przylepek podobniak
Pareulype berberata – Paśnik berberysek
Parnassius apollo – Niepylak apollo
Parnassius mnemosyne – Niepylak mnemozyna
Pediasia luteella
Pelosia muscerda – Fałdówka mokrzyca
Pelurga comitata – Paśnik maczyniak
Pennisetia hylaeiformis – Przeziernik malinowiec
Peribatodes rhomboidaria – Przylepek kruszyniak
Perittia farinella
Perizoma alchemillata – Peryzoma przywrotnica
Perizoma flavofasciata – Peryzoma żółtopaska
Petrophora chlorosata – Skalniak orliczak
Phalera bucephala – Narożnica zbrojówka
Pharmacis fusconebulosa
Phengaris arion – Modraszek arion
Phengaris nausithous – Modraszek nausitous
Phengaris teleius – Modraszek telejus
Pheosia gnoma – Brunatnica grotówka
Phlogophora meticulosa – Krokiewka lękwica
Photedes fluxa
Phragmatobia fuliginosa – Sadzawka rumienica
Phyllonorycter issikii
Phyllonorycter joannisi/acerifoliella
Phyllonorycter roboris
Phymatopus hecta – Krótkowąs paprotnik
Pieris brassicae – Bielinek kapustnik
Pieris napi – Bielinek bytomkowiec
Pieris rapae – Bielinek rzepnik
Plagodis dolabraria – Liczalnik dębowiec
Plagodis pulveraria – Nakreślik iwiniak
Plebejus agestis – Modraszek iglicznik
Plebejus argyrognomon – Modraszek srebroplamek
Plebejus argus – Modraszek argus
Pleuroptya ruralis – Boczanka brązowianka
Plodia interpunctella – Omacnica spichrzanka
Plusia festucae – Złocica kostrzewica
Plutella xylostella – Tantniś krzyżowiaczek
Polia nebulosa – Piętnówka chmurówka
Polygonia c-album – Rusałka ceik
Polyommatus amandus – Modraszek amandus
Polyommatus coridon – Modraszek korydon
Polyommatus daphnis – Modraszek dafnid
Polyommatus icarus – Modraszek ikar
Polyommatus thersites – Modraszek lazurek
Polypogon tentacularia
Pontia edusa – Bielinek rukiewnik
Prochoreutis sehestediana
Proserpinus proserpina – Postojak wiesiołkowiec
Pseudargyrotoza conwagana – Nijasionka skrzydlaneczka
Pseudeustrotia candidula
Pseudoips prasinana – Zielonka ukośnica
Pseudopanthera macularia – Osmaganek plamek
Pseudoterpna pruinata – Miernik szroniak
Pterapherapteryx sexalata – Płatynka wierzbówka
Pterophorus pentadactyla – Piórolotek śnieżynka
Pterostoma palpina – Dzióbica głaszczkówka (Dzióbica słomka)
Ptilodon capucina – Wiechetka wielbłądka
Ptilodon cucullina – Wiechetka czubatka
Ptycholoma lecheana
Pyralis farinalis – Zadarlica spiżarnianka
Pyrausta aurata – Omacnica złotowianka
Pyrausta despicata – Smokowiec brązowożółty
Pyrausta ostrinalis
Pyrgus alveus – Powszelatek alweus
Pyrgus armoricanus – Powszelatek armorykański
Pyrgus malvae – Powszelatek wczelak
Pyronia tithonus – Przestrojnik titonus
Pyropteron muscaeformis
Pyropteron triannuliformis
Pyrrhia umbra – Ceglica wilżynowka
Recurvaria leucatella
Rhagades pruni
Rhyacionia buoliana – Zwójka sosnóweczka
Rhyacionia pinicolana
Rhyparia purpurata – Niedźwiedziówka purpurka
Rivula sericealis
Roeslerstammia erxlebella
Saturnia pavonia – Pawica grabówka
Saturnia pyri – Pawica gruszówka
Satyrium acaciae – Ogończyk akacjowiec
Satyrium ilicis – Ogończyk ostrokrzewowiec
Satyrium pruni – Ogończyk śliwowiec
Satyrium spini – Ogończyk tarninowiec
Satyrium w-album – Ogończyk wiązowiec
Schiffermuelleria schaefferella
Sciota adelphella
Scoliopteryx libatrix – Szczerbówka ksieni
Scolitantides orion – Modraszek orion
Scoparia pyralella
Scopula floslactata – Wątlak falistak
Scopula immorata – Wątlik nawrzosak
Scopula immutata – Wątlak niezmiennik
Scopula nigropunctata – Wątlak czarnokropek
Scopula ornata – Wątlak nadobny
Scopula rubiginata – Wątlak rdzawiak
Scopula ternata – Wątlak trójpasek
Scotopteryx chenopodiata – Paśnik komosiak
Selenia dentaria – Sykrzytek bezksiężyczak
Selenia tetralunaria – Sykrzytek dereniak
Semioscopis avellanella
Semioscopis steinkellneriana
Sesia apiformis – Przeziernik osowiec
Simyra albovenosa – Włócznica białożyłka
Siona lineata – Dyblik liniaczek
Sitochroa palealis
Sitochroa verticalis
Smerinthus ocellata – Nastrosz półpawik
Spatalia argentina – Naramiennica srebrnica
Sphinx ligustri – Zawisak tawulec
Sphinx pinastri – Zawisak borowiec
Sphrageidus similis – Kuprówka złotnica
Spilonota ocellana – Wydłubka oczateczka
Spilosoma lubricipeda – Szewnica miętówka
Spilosoma urticae – Szewnica pokrzywnica
Spilarctia lutea – Szewnica bzówka
Spiris striata – Dopaska kreskówka
Stathmopoda pedella
Staurophora celsia – Krzyżówka malachitówka
Stauropus fagi – Potwora buczynówka
Subacronicta megacephala – Wieczernica topolówka
Synanthedon conopiformis – Przeziernik dębowiec
Synanthedon formicaeformis – Przeziernik mróweczka
Synanthedon myopaeformis – Przeziernik jabłonowiec
Synanthedon spheciformis – Przeziernik olchowiec
Synanthedon tipuliformis – Przeziernik porzeczkowiec
Synanthedon vespiformis – Przeziernik bukowiec
Synaphe punctalis
Syndemis musculana
Teleiodes luculella
Tethea ocularis – Falica oczenica
Tethea or – Falica or
Tetheella fluctuosa – Falica zmiennica
Thalera fimbrialis – Miernik kędziorek
Thalpophila matura – Ponurzyca źralica
Thera britannica – Paśnik jodłowiec
Thiodia citrana
Thyatira batis – Plamówka malinowka
Thecla betulae – Pazik brzozowiec
Tholera decimalis – Piętnówka perzanka
Thumatha senex – Przejrzynka malutka
Thymelicus lineola – Karłątek ryska
Thymelicus sylvestris – Karłątek ceglasty
Timandra comae – Walgina rdestniak
Tortricodes alternella
Tortrix viridana – Zwójka zieloneczka
Trachea atriplicis – Agatówka łobodnica
Triodia sylvina – Krótkowąs sylwina
Trisateles emortualis
Tyria jacobaeae – Proporzyca marzymłódka
Tyta luctuosa – Przewieżgnica żałobka
Udea lutealis
Udea prunalis
Vanessa atalanta – Rusałka admirał
Vanessa cardui – Rusałka osetnik
Watsonalla binaria – Wycinka dwojaczka
Watsonalla cultraria – Wycinka nożówka
Wittia sororcula – Fałdówka siostrzyczka
Xanthia togata – Ozimica wierzbówka
Xanthorhoe fluctuata – Paśnik chrzaniak
Xanthorhoe montanata – Paśnik nagórek
Xanthorhoe quadrifasciata – Paśnik czteropasek
Xestia baja – Rolnica niklica
Xestia c-nigrum – Rolnica panewka
Xestia triangulum – Rolnica trójkątówka
Xestia xanthographa – Rolnica znakówka
Yponomeuta cagnagella – Namiotnik trzmieliniaczek
Yponomeuta plumbella
Ypsolopha asperella
Ypsolopha chazariella
Ypsolopha sequella
Ypsolopha ustella
Zeiraphera isertana – Wskaźnica dębóweczka
Zygaena angelicae – Kraśnik dzięgielowiec
Zygaena carniolica – Kraśnik rzęsinowiec
Zygaena ephialtes – Kraśnik goryszowiec
Zygaena filipendulae – Kraśnik sześcioplamek
Zygaena lonicerae
Zygaena loti – Kraśnik rogalik
Zygaena minos/Zygaena purpuralis – Kraśnik biedrzeniowiec/Kraśnik purpuraczek
Zygaena viciae

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s