Lista gatunków – Coleoptera

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Abax parallelepipedus – Bosak czarny
Abax parallelus – Bosak
Acanthocinus aedilis – Tycz cieśla
Acanthocinus griseus – Tycz mniejszy
Acmaeops marginatus – Rozpylak sosnowy
Actenicerus sjaelandicus
Adalia bipunctata – Biedronka dwukropka
Adalia decempunctata – Biedronka dziesięciokropka
Aegomorphus clavipes – Rogatek pstry
Agapanthia villosoviridescens – Zgrzytnica zielonkawowłosa
Agapanthia violacea/ Agapanthia intermedia – Zgrzytnica fioletowa / Zgrzytnica
Agelastica alni – Hurmak olchowiec
Agonum sexpunctatum – Skoropędek sześciokropek
Agrilus biguttatus – Opiętek dwuplamy
Agrilus pratensis – Opiętek
Agrilus subauratus
Agriotes acuminatus
Agriotes obscurus – Osiewnik ciemny
Agriotes pilosellus – Osiewnik zmienny
Agriotes ustulatus – Osiewnik obrzeżek
Agrypnus murinus – Podrzut szary
Allecula morio
Alphitobius diaperinus – Pleśniakowiec lśniący
Alophus triguttatus
Alosterna tabacicolor – Wiecheć płowy
Altica sp. – Susówka
Amara aenea – Skorobieżek miedziak
Amara aulica – Skorobieżek
Amara consularis – Skorobieżek
Amara familiaris
Amara fulva – Skorobieżek
Amara similata
Ampedus balteatus
Ampedus elegantulus
Ampedus sanguinolentus
Ampedus spp. -Sprężyki
Amphichroum canaliculatum
Amphimallon solstitiale – Guniak czerwczyk
Anaesthetis testacea – Rypiak gałązkowiec
Anaglyptus mysticus – Cioch barwny
Anaspis flava
Anastrangalia dubia – Zmorsznik jodłowy
Anastrangalia sanguinolenta – Zmorsznik sosnowy
Anatis ocellata – Oczatka
Anchomenus dorsalis – Pospieszek polny
Anisarthron barbipes – Włochatek kasztaniak
Anisodactylus binotatus
Anisosticta novemdecimpunctata – Trzcinówka
Anisotoma humeralis
Anogcodes ustulatus
Anomala dubia – Nierówienka listnik
Anoplodera sexguttata – Zmorsznik sześcioplamek
Anoplotrupes stercorosus – Żuk leśny
Anostirus castaneus
Anostirus purpureus – Zaciosek purpurowy
Anotylus spp.
Anthaxia godeti
Anthaxia helvetica
Anthaxia nitidula – Kwietniczek dwojaczek
Anthaxia quadripunctata – Kwietniczek czterokropkowy
Anthocomus equestris
Anthocomus fasciatus
Anthocomus rufus
Anthonomus rectirostris – Kwieciak pestkowiec
Anthonomus phyllocola – Kwieciak sosnowiec
Anthonomus piri – Kwieciak gruszowiec
Anthonomus pomorum – Kwieciak jabłkowiec
Anthonomus rubi – Kwieciak malinowiec
Anthonomus undulatus – Kwieciak
Anthrenus museorum – Mrzyk muzealny
Anthrenus picturatus
Anthrenus pimpinellae
Anthribus nebulosus – Kobielatka mała
Aphidecta obliterata
Aphodius distinctus – Plug zmienny
Aphodius fimetarius – Plug pospolity
Apion frumentarium – Pędruś czerwony
Apoderus coryli – Oszynda leszczynowiec
Archarius crux – Słonik wyroślowiec
Arhopalus rusticus – Wykarczak sosnowy
Aromia moschata – Wonnica piżmówka
Asaphidion flavipes
Asemum striatum – Szczapówka sosnowa
Athous haemorrhoidalis – Nieskorek rudobrzuchy
Athous subfuscus – Nieskorek żółtawy
Athous cf. vittatus – Nieskorek pasiasty
Attelabus nitens – Podryj dębowiec
Axinotarsus pulicarius
Axinotarsus ruficollis
Badister bullatus
Badister lacertosus
Baris cf. artemisiae
Barynotus obscurus
Barynotus moerens
Barypeithes spp.
Bembidion cf. lampros – Niestrudek błyszczyk
Bembidion quadrimaculatum – Niestrudek czteroplamiec
Bembidion ruficolle
Bembidion tetracolum
Betulapion simile
Bitoma crenata
Blaps mortisaga – Pokątnik złowieszczek
Bolitobius cingulatus
Bolitophagus reticulatus
Bothynoderes affinis
Brachonyx pineti – Krótkostopka sosnowa
Brachyderes incanus – Choinek szary
Brachypera zoilus
Bradybatus kellneri
Bradycellus spp.
Bromius obscurus
Broscus cephalotes – Żuchwień głowacz
Bruchidius marginalis
Bryaxis curtisii
Buprestis novemmaculata – Bogatek dziewięcioplamkowy
Buprestis rustica – Bogatek wiejski
Byctiscus betulae – Tutkarz cygarowiec
Byctiscus populi – Tutkarz topolowiec
Byrrhus spp. – Otrupki
Byturus ochraceus/Byturus tomentosus – Kistnik/Kistnik malinowiec
Calambus bipustulatus
Calathus cinctus – Pieszek
Calathus fuscipes – Pieszek zbożowiec
Calathus melanocephalus – Pieszek
Callidium aeneum – Zagwoździk złocistozielony
Callidium violaceum – Zagwoździk fiołkowy
Calodromius spilotus – Dyrdoń sosnowy
Calopus serraticornis – Pniakowiec piłkorożny
Calosoma auropunctatum – Tęcznik złocisty
Calosoma inquisitor – Tęcznik mniejszy
Calvia decemguttata – Gielas dziesięcioplamek
Calvia quatuordecimguttata – Gielas czternastokropek
Cantharis figurata
Cantharis fusca – Omomiłek szary
Cantharis livida 
Cantharis nigricans
Cantharis obscura – Omomiłek czarny
Cantharis pellucida
Cantharis rustica – Omomiłek wiejski
Carabus arvensis – Biegacz górski
Carabus auratus – Biegacz złocisty
Carabus auronitens – Biegacz zielonozłoty
Carabus cancellatus – Biegacz wręgaty
Carabus convexus – Biegacz zwężony
Carabus coriaceus – Biegacz skórzasty
Carabus fabricii – Biegacz Fabrycjusza
Carabus glabratus – Biegacz gładki
Carabus granulatus – Biegacz granulowany
Carabus hortensis – Biegacz ogrodowy
Carabus intricatus – Biegacz pomarszczony
Carabus irregularis – Biegacz dołkowany
Carabus linnei – Biegacz Linneusza
Carabus nemoralis – Biegacz gajowy
Carabus obsoletus
Carabus problematicus – Biegacz problematyczny
Carabus scheidleri – Biegacz Scheidlera
Carabus sylvestris – Biegacz leśny
Carabus ulrichii – Biegacz Ulrichiego
Carabus variolosus – Biegacz urozmaicony
Carabus violaceus – Biegacz fioletowy
Cardiophorus ruficollis
Cassida murraea – Tarczyk omanowy
Cassida nebulosa – Tarczyk mgławy
Cassida nobilis – Tarczyk złotosmugi
Cassida rubiginosa – Tarczyk ostowy
Cassida rufovirens
Cassida stigmatica
Cassida vibex – Tarczyk łopianowy
Cassida viridis – Tarczyk zielony
Cerambyx cerdo – Kozioróg dębosz
Cerambyx scopolii – Kozioróg bukowiec
Cerapheles terminatus
Ceratomegilla notata
Cerocoma schaefferi – Rogatnica
Ceruchus chrysomelinus – Wynurt
Cetonia aurata – Kruszczyca złotawka
Ceutorhynchus assimilis – Chowacz podobnik
Chaetopteroplia segetum
Chalcophora mariana – Miedziak sosnowiec
Charopus flavipes
Chilocorus bipustulatus – Okrajka dwuplamka
Chilocorus renipustulatus – Okrajka okrągłoplamka
Chlorophanus viridis – Zieleńczyk zielonawy
Chlorophorus herbstii – Tryk lipowy
Chlorophorus varius – Tryk klonowiec
Chrysanthia geniculata
Chrysanthia viridissima
Chrysobothris affinis – Zrąbień dębowiec
Chrysobothris igniventris – Zrąbień sosnowiec
Chrysolina coerulans – Złotka miętowa
Chrysolina fastuosa
Chrysolina geminata
Chrysolina graminis
Chrysolina herbacea – Złotka miętówka
Chrysolina oricalcia
Chrysolina polita
Chrysolina purpurascens – Złotka purpurowa
Chrysolina rufa
Chrysolina sanguinolenta
Chrysolina staphylea – Złotka nadwodna
Chrysolina sturmi 
Chrysomela populi – Rynnica topolowa
Chrysomela saliceti – Rynnica wierzbowa
Chrysomela vigintipunctata – Rynnica dwudziestokropkowa
Cicindela campestris – Trzyszcz polny
Cicindela hybrida – Trzyszcz piaskowy
Cicindela sylvatica – Trzyszcz leśny
Cicindela sylvicola – Trzyszcz górski
Cidnopus aeroginosus
Cionus tuberculosus
Claviger testaceus – Rozrożek żółty
Cleonis pigra – Szarek ostowiec
Clitostethus arcuatus
Clytra leaviuscula – Moszenica wierzbówka
Clytra quadripunctata – Moszenica czterokropka
Clytus arietis – Biegowiec osowaty
Clytus lama – Biegowiec świerkowy
Coccidula rufa
Coccinella magnifica
Coccinella quinquepunctata – Biedronka pięciokropka
Coccinella septempunctata – Biedronka siedmiokropka
Coccinula quatuordecimpustulata – Biedroneczka łąkowa
Coptocephala unifasciata
Cordylepherus viridis
Corticaria impressa
Corticeus unicolor
Cortodera femorata – Ziemioródka skryta
Cortodera humeralis – Ziemioródka dębowa
Cortodere nordifer
Cossonus cylindricus – Trzeń
Cossonus linearis
Creophilus maxillosus – Rabież wielkoszczęk
Crepidodera aurata
Crioceris asparagi- Poskrzypka szparagowa
Crioceris duodecimpunctata – Poskrzypka dwunastokropkowa
Crioceris quatuordecimpunctata – Poskrzypka czternastokropkowa
Crudosilis ruficollis
Cryptarcha strigata
Crypticus quisquilius
Cryptocephalus bilineatus – Zmróżka złocieniowa
Cryptocephalus bipunctatus
Cryptocephalus coryli
Cryptocephalus moraei – Zmróżka
Cryptocephalus octopunctatus
Cryptocephalus pusillus
Cryptocephalus sericeus – Zmróżka złotawa
Cryptocephalus sexpunctatus
Cryptorhynchus lapathi – Krytoryjek olszowiec
Ctenicera cuprea – Zaciosek
Ctenicera heyeri – Zaciosek Heyera
Ctenicera pectinicornis – Zaciosek grzebykoczułki
Ctenicera virens – Zaciosek zielonkawy
Cteniopus sulphureus – Grzebyczak żółtawy
Cucujus cinnaberinus – Zgniotek cynobrowy
Curculio glandium – Słonik żołędziowiec
Curculio nucum – Słonik orzechowiec
Curculio venosus – Słonik dębowiec
Cychramus luteus
Cychrus attenuatus – Stępień górski
Cychrus caraboides – Stępień ślimaczarz
Cylindera arenaria
Cyllodes ater
Cyminidis angularis
Cyphocleonus dealbatus
Cyphon spp.
Dalopius marginatus – Drgalnik obrzeżony
Dasytes caeruleus
Dasytes spp.
Demetrias monostigma
Dendroxena quadrimaculata – Nadrzewka czterokropkowa
Denticollis linearis – Zęboszyjka walcowata
Deporaus betulae – Tutkarz brzozowiec
Dermestes lardarius – Skórnik słoniniec
Dermestes murinus
Dermestes undulatus – Skórnik
Dermestoides sanguinicollis
Diaperis boleti – Borzewka
Diabrotica virgifera – Stonka kukurydziana
Dicerca alni – Poraj
Dictyoptera aurora – Niedziób czerwony
Dinoptera collaris – Rozpylak topolowy
Dinothenarus fossor
Dissoleucas niveirostris
Donacia brevicornis – Rzęsielnica
Donacia versicolorea – Rzęsielnica
Donaciella cinerea
Dorcadion scopolii – Taraniec paskowany
Dorcus parallelipipedus – Ciołek matowy
Dorytomus filirostris
Dorytomus longimanus – Wierciotek długoręki
Dorytomus rufatus – Wierciotek wierzbiniak
Drapetes mordelloides
Dromius agilis – Dyrdoń
Dromius quadrimaculatus – Dyrdoń plamisty
Dyschirius spp.
Ectinus aterrimus – Osiewnik czarny
Elaphrus riparius – Pierzchotek pobrzeżnik
Elaphrus ullrichii
Ellescus scanicus
Emus hirtus – Rabież
Endomychus coccineus – Wygłodek biedronkowaty
Epuraea aestiva
Ergates faber – Borodziej cieśla
Evodinus clathratus – Zgrubek górski
Exocentrus lusitanus – Bierka lipowa
Exochomus quadripustulatus – Gałecznik czteroplamek
Galeruca pomonae – Rozdestnica chabrówka
Galeruca tanaceti – Rozdestnica wrotyczówka
Galerucella lineola – Szarynka wiklinówka
Galerucella nymphaeae – Szarynka grzybieniówka
Galerucella tenella – Szarynka poziomkówka
Gastrophysa polygoni – Kałdunica rdestówka
Gastrophysa viridula – Kałdunica zielona
Gaurotes virginea – Sichrawa górska
Geotrupes mutator
Glaphyra umbellatarum – Kurtek mały
Glischrochilus hortensis – Urazek
Glischrochilus quadripunctatus – Urazek czteroplamkowy
Glischrochilus quadrisignatus – Urazek kukurydziany
Gnorimus nobilis – Zacnik
Gnorimus variabilis – Zacnik czarny
Gonioctena decemnotata – Szubarga rudonoga
Gonioctena olivacea – Szubarga
Gonioctena quinquepunctata – Szubarga
Gonioctena viminalis – Szubarga
Gonodera luperus
Grammoptera ruficornis – Kruszynka rdzawoczułka
Grammoptera ustulata – Kruszynka złotawa
Grypus equiseti
Hadrobregmus pertinax – Kołatek uparty
Halyzia sedecimguttata – Pokropka
Harmonia axyridis – Biedronka arlekin
Harmonia quadripunctata
Harpalus affinis – Dzier kruszcowy
Harpalus flavescens – Dzier
Harpalus griseus – Dzier szary
Harpalus latus
Harpalus rubripes
Harpalus rufipes – Dzier włochaty
Harpalus serripes – Dzier
Harpalus tardus
Helochares obscurus
Hemicrepidius niger – Nieskorek czerniec
Hippodamia tredecimpunctata – Czerwonka trzynastokropka
Hippodamia variegata
Hispa atra – Ociernica
Hister helluo – Gnilik
Hololepta plana – Skrócik
Hoplia graminicola – Kopyciak natrawny
Hydrochara caraboides – Kałużnik biegaczowaty
Hylecoetus dermestoides – Rytel pospolity
Hylesinus fraxini – Jeśniak pstry
Hylobius abietis – Szeliniak sosnowy
Hylobius pinastri – Szeliniak świerkowiec
Hylobius transversovittatus
Hylurgus ligniperda – Drzewisz owłosiony
Hypera arator
Hypera conmaculata
Hypera meles
Hypera miles
Hypera postica – Ziołomirek lucernowy
Hypera viciae
Hypocassida subferruginea
Ischnomera sanguinicollis
Ischnomera spp.
Isomira murina
Judolia sexmaculata – Krępień szóstaczek
Kateretes pedicularius
Labidostomis longimana
Lacon lepidopterus – Kowalina łuskoskrzydła
Lagria hirta – Omięk
Lamia textor – Zgrzypik twardokrywka
Lamprobyrrhulus nitidus
Lamprohiza splendidula – Iskrzyk
Larinus brevis
Larinus sturnus
Larinus turbinatus
Lebia chlorocephala – Oleśnica zielonogłowa
Lebia cruxminor – Oleśnica krzyżaczka
Leiopus linnei/nebulosus – Capoń mglisty
Leistus ferrugineus
Leptinotarsa decemlineata – Stonka ziemniaczana
Leptura aethiops – Zmorsznik ciemny
Leptura annularis – Zmorsznik podobny
Leptura aurulenta – Zmorsznik bukowy
Leptura quadrifasciata – Baldurek pręgowany
Lepturobosca virens – Zmorsznik zielony
Lepyrus capucinus – Znaczyn
Licinus depressus
Lilioceris lilii – Poskrzypka liliowa
Lilioceris merdigera
Limodromus assimilis – Pospieszek
Limonius minutus/poneli
Liophloeus gibbus/lentus/liptoviensis
Liophloeus tessulatus
Liparus glabrirostris – Rozpucz lepiężnikowiec
Litargus connexus
Lixus albomarginatus
Lixus bardanae – Kulczanka szczawiowa
Lixus cylindrus – Kulczanka plamista
Lixus fasciculatus
Lixus iridis – Kulczanka kosaćcówka
Lixus myagri
Lixus paraplecticus – Kulczanka wodniczka
Lixus punctiventris
Lixus subtilis
Lochmaea capreae – Naliścica wierzbowa
Lochmaea crataegi
Longitarsus tabidus – Długostopka dziewannówka
Lordithon lunulatus – Nagrzybnik leśny
Loricera pilicornis – Szczeciorożek
Lucanus cervus – Jelonek rogacz
Lygistopterus sanguineus
Lytta vesicatoria – Majka lekarska
Malachius aeneus – Bęblik strojny
Malachius bipustulatus – Bęblik dwuplamek
Maladera holosericea
Malthinus spp.
Malthodes spp.
Margarinotus purpurascens
Margarinotus striola
Megatoma undata
Melandrya dubia
Melanoleptura scutellata – Zmorsznik czarny
Meloe proscarabaeus – Oleica krówka
Meloe violaceus – Oleica fioletowa
Meloe rugosus
Melolontha hippocastani – Chrabąszcz kasztanowiec
Melolontha melolontha – Chrabąszcz majowy
Mesosa curculionoides – Średzinka ryjkowcowata
Mesosa nebulosa – Średzinka mglista
Metacantharis clypeata
Microcara testacea
Molops piceus
Molorchus minor – Kurtek mniejszy
Monochamus galloprovincialis – Żerdzianka sosnówka
Monochamus sutor – Żerdzianka szewc
Mononychus punctumalbum – Jednorek kosaćcowy
Mordellistena humeralis
Mordellochroa abdominalis
Mycetochara flavipes
Mycetochara maura
Mycetophagus quadriguttatus
Mycetophagus quadripustulatus
Myzia oblongoguttata – Bledniczka
Nalassus dermestoides
Nanophyes marmoratus
Nebria brevicollis – Lesz truskawczak
Nebria picicornis
Necrobia violacea – Naścierwek niebieski
Necrodes littoralis – Padliniec pospolity
Necydalis major – Kusokrywka większa
Nedyus quadrimaculatus – Chowacz plamiaczek
Neocrepidodera sp.
Nicrophorus vespillo – Grabarz pospolity
Nicrophorus vespilloides – Grabarz żółtoczarny
Nivellia sanguinosa – Kwiatówka karminowa
Nosodendron fasciculare – Skałubnik
Notiophilus biguttatus – Wyszczerek żwawy
Notoxus monoceros
Nudobius lentus
Oberea erythrocephala – Dłużynka wilczomleczowa
Oberea oculata – Dłużynka dwukropkowa
Obrium brunneum – Trykoń karliczek
Ocypus brunnipes
Oedemera croceicollis – Zalęszczyca
Oedemera femorata
Oedemera flavipes – Zalęszczyca kózkowata
Oedemera podagrariae
Oedemera virescens – Zalęszczyca zielona
Oenopia conglobata – Wrzeciążeczka
Odonteus armiger – Bawolec
Oiceoptoma thoracica – Ścierwiec
Omalisus fontisbellaquaei – Rozgniotek
Omaloplia nigromarginata
Omophlus pubescens
Ontholestes murinus – Szaroń
Ontholestes tesselatus – Szaroń pospolity
Onthophagus coenobita – Zatrawiec
Onthophagus fracticornis – Zatrawiec brązowawy
Onthophagus nuchicornis – Zatrawiec
Onthophagus ovatus – Zatrawiec
Opatrum sabulosum – Omrzel piaskowy
Ophonus spp. – Bieguny
Oprohinus suturalis – Chowacz szczypiorak
Opsilia coerulescens – Ziolarka żmijowcowa
Oreina spp.
Orsodacne cerasi
Oryctes nasicornis – Rohatyniec nosorożec
Osmoderma barnabita – Pachnica dębowa
Otiorhynchus coecus – Nadrach czarny
Otiorhynchus kollari – Nadrach
Otiorhynchus lepidopterus
Otiorhynchus ligustici – Opuchlak lucernowiec
Otiorhynchus morio
Otiorhynchus ovatus – Opuchlak rudonóg
Otiorhynchus raucus – Opuchlak chropawiec
Otiorhynchus tenebricosus var. lugdunensis
Oulema gallaeciana – Skrzypionka błękitka
Oulema melanopus – Skrzypionka zbożowa
Oxymirus cursor – Ostrokrywka nieparka
Oxypselaphus obscurus
Oxythyrea funesta – Łanocha pobrzęcz
Pachybrachis sinuatus
Pachyta quadrimaculata – Kwiatomir czteroplamy
Pachytodes cerambyciformis – Krępień górski
Paederidus ruficollis
Paederus littoralis – Żarlinek pobrzeżnik
Panagaeus bipustulatus – Świętek
Panagaeus cruxmajor – Świętek krzyżaczek
Paracorymbia maculicornis – Zmorsznik paskoczułki
Pedinus femoralis – Zatępka
Peltis grossa
Phaenops cyanea – Przypłaszczek granatek
Philonthus cognatus – Nawozak
Philonthus lepidus
Philonthus politus – Nawozak krępy
Phosphaenus hemipterus – Świeciuch
Phosphuga atrata – Zaciemka czarna
Phylan pilipes
Phyllobius arborator – Naliściak drzewoszek
Phyllobius argentatus – Naliściak srebrniak
Phyllobius glaucus – Naliściak truskawczak
Phyllobius oblongus – Naliściak pączkojad
Phyllobius pomaceus – Naliściak pokrzywowiec
Phyllobius vespertinus – Naliściak
Phyllobius virideaeris – Naliściak mały
Phyllobrotica quadrimaculata
Phyllopertha horticola – Ogrodnica niszczylistka
Phyllotreta armoraciae – Pchełka chrzanowa
Phymatodes pusillus – Płaskowiak dębowy
Phymatodes testaceus – Płaskowiak zmienny
Phytoecia affinis – Ziolarka baldaszkowa
Phytoecia cylindrica – Ziolarka marchwiowa
Phytoecia nigricornis – Ziolarka bylicowa
Phytoecia virgula – Ziolarka wrotyczowa
Pidonia lurida – Regloń płowy
Pissodes castaneus – Smolik znaczony
Pissodes piceae – Smolik jodłowiec
Pissodes pini – Smolik sosnowiec
Plagiodera versicolora – Wprzeczka zielona
Plagionotus arcuatus – Paśnik pałączasty
Plagionotus detritus – Paśnik niszczyciel
Plagiosterna aenea – Rynnica olchowa
Plateumaris sericea – Błotnica
Platycerus caraboides – Zakliniec
Platycis minutus
Platydema dejeanii – Zaklęsek dwurożek
Platydema violaceum – Zaklęsek błyszczący
Platydracus stercorarius
Platynaspis luteorubra
Platyrhinus resinosus
Platystomos albinus – Kobielatka siwak
Pocadius ferrugineus
Poecilium alni – Ściga gałęziowa
Poecilus lepidus – Drogoń 
Poecilus versicolor – Drogoń zmiennobarwny
Pogonocherus fasciculatus – Kozulka sosnówka
Pogonocherus hispidulus – Kozulka kosmatka
Pogonocherus hispidus – Kozulka kolcokrywka
Polydrusus amoenus
Polydrusus cervinus – Kruszczak włochaty
Polydrusus mollis – Obryzg świerkowiec
Polydrusus picus – Obryzg
Polydrusus tereticollis – Obryzg
Polyphylla fullo – Wałkarz lipczyk
Prasocuris marginella
Prionus coriarius – Dyląż garbarz
Prionychus ater
Prionychus melanarius
Propylea quatuordecimpunctata – Wrzeciążka
Prosternon tesselatum – Wełniak szary
Protaetia marmorata – Wepa marmurkowa
Protaetia metallica – Kwietnica różówka
Protaetia speciocissima – Kwietnica okazała
Protapion fulvipes – Pędrus złotonogi
Pseudocistela ceramboides
Pseudocleonus grammicus – Cudzich brunatny
Pseudovadonia livida – Zmorsznik mały
Psyllobora vigintiduopunctata – Kroszela
Pterostichus burmeisteri – Szykoń metaliczny
Pterostichus melanarius – Szykoń
Pterostichus niger – Szykoń czarny
Pterostichus oblongopunctatus – Szykoń
Ptilinus pectinicornis – Wyschlik grzebykorożny
Ptinomorphus imperialis – Zamierek szarawy
Ptinus raptor
Pycnomerus terebrans
Pyrochroa coccinea – Ogniczek większy
Pyrochroa serraticornis – Ogniczek piłkoczułki
Pyropterus nigroruber – Ogniokryw czarnoczerwony
Pyrrhalta viburni – Szarynka kalinówka
Pyrrhidium sanguineum – Ściga purpurowa
Pytho depressus – Rozmiazg
Quedius xanthopus – Marga
Rhagium bifasciatum – Rębacz dwupaskowy
Rhagium inquisitor – Rębacz sosnowiec
Rhagium mordax – Rębacz pniowiec
Rhagium sycophanta – Rębacz dębowiec
Rhagonycha fulva – Zmięk żółty
Rhagonycha lignosa – Zmięk
Rhagonycha nigriventris
Rhagonycha testacea
Rhamnusium bicolor – Szczerolotek dwubarwny
Rhinoncus castor
Rhinoncus pericarpius
Rhinocyllus conicus
Rhizophagus spp. – Obumierki
Rhopalapion longirostre – Pędruś długoryjek
Rhysodes sulcatus – Zagłębek bruzdkowany
Rhyssemus germanus
Ropalopus femoratus – Węglarek leśny
Ropalopus macropus – Węglarek mniejszy
Rosalia alpina – Nadobnica alpejska
Rugilus angustatus
Rusticoclytus rusticus – Drzeworadek topolowy
Rutpela maculata – Strangalia plamista
Saperda carcharias – Rzemlik topolowiec
Saperda populnea – Rzemlik osinowiec
Saperda punctata – Rzemlik kropkowany
Saperda scalaris – Rzemlik plamisty
Scaphidium quadrimaculatum – Łodzik czteroplamek
Schizotus pectinicornis
Sciaphilus asperatus
Scirtes hemisphaericus
Scymnus frontalis
Scymnus ferrugatus/ Scymnus haemorrhoidalis
Selatosomus aeneus – Ponęc lśniący
Selatosomus cruciatus – Ponęc krzyżownik
Sepedophilus spp.
Serica brunnea – Jedwabek brunatny
Sermylassa halensis
Sibinia spp.
Silpha obscura – Omarlica ciemna
Silpha tristis – Omarlica smutna
Silvanus bidentatus
Sinodendron cylindricum – Kostrzeń baryłkowaty
Sitona gressorius – Oprzędzik łubinowy
Sitona griseus – Oprzędzik szary
Sitona lepidus – Oprzędzik
Sitona macularius – Oprzędzik grochowy
Smaragdina salicina
Soronia grisea
Soronia punctatissima
Sphaeridium lunatum
Sphaeridium scarabaeoides – Gomolatka żukowata
Sphaeroderma rubidum – Ostówka czerwona
Sphaeroderma testaceum – Ostówka
Spondylis buprestoides – Kłopotek czarny
Staphylinus erythropterus
Stenichnus godarti
Stenocorus meridianus – Łucznik korzeniowiec
Stenolophus teutonus
Stenomax aeneus
Stenostola dubia – Obwężyn południowy
Stenostola ferrea – Obwężyn lipowiec
Stenurella bifasciata – Strangalia przepasana
Stenurella melanura – Strangalia czarniawa
Stenurella nigra – Strangalia czarna
Stenus bimaculatus – Myśliczek
Stephanocleonus hollbergii – Opiołek
Stethorus pusillus – Skulik przędziorkowiec
Stictoleptura rubra – Zmorsznik czerwony
Strangalia attenuata – Strangalia wysmukła
Strophosoma capitatum – Zmiennik rudonogi
Strophosoma melanogrammum – Zmiennik leszczynowiec
Subcoccinella vigintiquatuorpunctata – Owełnica lucernianka
Tachyerges salicis
Tachyporus chrysomelinus – Skorogonek wszędobylak
Tachyporus hypnorum
Tachyta nana
Tachyura parvula
Tanymecus palliatus – Ryjosz burakowiec
Tapeinotus sellatus
Tatianaerhynchites aequatus
Tenebrio molitor – Mącznik młynarek
Tetratoma fungorum
Tetropium castaneum – Borówka brunatna
Tetropium fuscum – Borówka matowa
Tetrops praeustus – Naśliwiec lilipucik
Thanasimus formicarius – Przekrasek mróweczka
Thanatophilus rugosus
Thanatophilus sinuatus
Tillus elongatus – Dłużeń
Timarcha metallica – Godnica
Tomicus minor – Cetyniec mniejszy
Tomoxia bucephala
Tournotaris bimaculata
Trachyphloeus bifoveolatus
Trachys minuta – Pozornik mały
Trichius cf. fasciatus – Orszoł prążkowany
Trichius rosaceus
Trichodes apiarius – Barciel pszczołowiec
Triplax aenea
Triplax russica
Tritoma bipustulata
Trogoderma versicolor
Tropideres albirostris
Tropinota hirta – Kosmatek pospolity
Tropiphorus elevatus
Trypocopris vernalis – Żuk wiosenny
Trypodendron signatum – Drwalnik znaczony
Typhaeus typhoeus – Bycznik
Tyrus mucronatus
Tytthaspis sedecimpunctata
Uleiota planata
Uloma culinaris
Valgus hemipterus – Krzywonóg półskrzydlak
Variimorda cf. villosa
Vibidia duodecimguttata – Biedronka dwunastokropka
Xylobanellus erythropterus
Xylotrechus antilope – Drzeworadek dębowy
Zabrus tenebrioides – Łokaś garbatek
Zacladus geranii
Zeugophora subspinosa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s