Lista gatunków – Hemiptera

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Acalypta carinata
Acanthosoma haemorrhoidale – Puklica rudnica
Acericerus cf.vittifrons
Acetropis longirostris
Adelphocoris quadripunctatus/ Adelphocoris lineolatus
Adelphocoris reichelii
Adelphocoris seticornis – Ozdobnik
Adelphocoris ticinensis – Ozdobnik
Adomerus biguttatus
Aelia acuminata – Lednica zbożowa
Allygus mixtus
Alydus calcaratus – Smoczyk mrówkownik
Aneurus avenius
Antheminia lunulata – Anteminia księżycowa
Anthocoris nemorum – Dziubałek gajowy
Aphanus rolandri
Aphrodes cf. makarovi – Ostrogłów
Aphrophora alni – Pienik olchowiec
Aphrophora corticea
Apolygus lucorum
Apolygus spinolae
Aradus betulae
Aradus bimaculatus
Aradus cinnamomeus
Aradus conspicuus
Aradus depressus – Korowiec płaski
Aradus obtectus
Arma custos
Arocatus longiceps
Asiraca clavicornis
Athysanus argentarius
Atractotomus magnicornis
Bathysolen nubilus
Beosus maritimus
Calocoris affinis
Campyloneura virgula
Capsodes gothicus
Capsus ater – Tasznik czarny
Carpocoris fuscispinus – Borczyniec owocowy
Carpocoris purpureipennis – Borczyniec południowy
Centrotus cornutus – Zgarb rogaty
Ceraleptus gracilicornis
Ceraleptus lividus
Cercopis sanguinolenta – Krasanka przepaskówka
Cercopis vulnerata – Krasanka natrawka
Charagochilus gyllenhalii
Chlamydatus pullarius
Chlorochroa pinicola
Cicadella viridis – Bezrąbek sadowiec
Cicadetta concinna – Cykada podolska
Cicadetta montana ( Piewik gałązkowiec ) sensu lato
Cicadula frontalis
Cixius cf. nervosus – Szroniec leśny
Closterotomus biclavatus – Ładzik byliniak
Closterotomus fulvomaculatus – Ładzik
Coptosoma scutellatum – Pawęża
Coreus marginatus – Wtyk straszyk
Coriomeris denticulatus
Corizus hyoscyami – Glinik lulkarz
Cyllecoris histrionius
Cymus aurescens
Cymus melanocephalus
Cyphostethus tristriatus – Jarzmiec
Delphax pulchellus – Szydlak
Deraeocoris flavilinea – Błyszczek
Deraeocoris lutescens
Deraeocoris olivaceus – Błyszczek
Deraeocoris ruber – Błyszczek elegancik
Deraeocoris trifasciatus
Dicranocephalus agilis
Dicranocephalus medius
Dictyla echii – Prześwietlik wargowiec
Dictyla humuli – Prześwietlik białoplecy
Dictyophara europaea – Sietnica europejska
Dicyphus errans
Dolycoris baccarum – Plusknia jagodziak
Drymus brunneus
Drymus ryeii
Drymus sylvaticus
Dryophilocoris flavoquadrimaculatus
Elasmostethus spp.
Elasmucha ferrugata – Knieżyca porzeczkówka
Elasmucha grisea – Knieżyca szara
Empicoris culiciformis – Komarek wysmukły
Empoasca spp.
Eremocoris abietis
Eremocoris plebejus
Eremocoris podagricus
Erotettix cyane
Eucallipterus tiliae – Zdobniczka lipowa
Eupteryx aurata – Skorolotek klepsydrowy
Eupteryx decemnotata – Skorolotek
Eurhadina spp.
Europiella artemisiae/albipennis
Eurydema oleracea – Warzywnica kapustna
Eurydema dominulus – Warzywnica jednobarwna
Eurydema ornata – Warzywnica ozdobna
Eurygaster maura – Żółwinek zbożowy
Eurygaster testudinaria – Żółwinek żółwik
Euscelis incisus
Evacanthus interruptus
Eysarcoris aeneus – Tłustosz
Eysarcoris venustissimus – Tłustosz
Fieberiella septentrionalis
Gargara genistae – Ostrożyca
Gastrodes abietum – Barczel świerkowy
Gastrodes grossipes – Barczel sosnowy
Geocoris ater – Wyłupień czarny
Gerris spp. – Nartniki
Globiceps fulvicollis
Globiceps sphaegiformis
Gonocerus acuteangulatus
Gonocerus juniperi – Wtyk jałowcowiec
Graphocephala fennahi – Pisogłówka różanecznikowa
Graphosoma lineatum – Strojnica baldaszkówka
Grypocoris sexguttatus
Hardya tenuis
Harpocera thoracica
Hesium domino
Heterogaster urticae – Sienik pokrzywnik
Heterotoma planicornis
Himacerus apterus – Zażartka drzewna
Himacerus mirmicoides – Zażartka mrówkowata
Holcostethus sphacelatus
Iassus lanio – Skoczek dębowiec
Idiocerus lituratus
Ilyocoris cimicoides -Żyrytwa pluskwowata
Ischnodemus sabuleti
Issus muscaeformis
Jalla dumosa
Javesella pellucida
Kalama tricornis
Kleidocerys resedae
Kybos smaragdula i gatunki bliźniacze
Lamprotettix nitidulus
Legnotus limbosus
Leptoglossus occidentalis – Wtyk amerykański
Leptopterna dolabrata – Ścięga łąkowa
Leptopus marmoratus
Lepyronia coleoptrata
Liocoris tripustulatus
Lygaeus equestris – Zwiniec rycerzyk
Lygus pratensis – Zmienik ziemniaczek i gatunki bliźniacze
Macrosteles variatus
Macrotylus herrichii
Megaloceroea recticornis
Megalocoleus tanaceti
Megalonotus chiragra
Megalonotus sabulicola
Metatropis rufescens
Mezira tremulae
Microporus nigrita
Miris striatus
Myrmus miriformis – Ciencik mróweczka
Nabis brevis – Zażartka
Nabis ferus/feroides/pseudoferus
Nabis flavomarginatus
Nabis limbatus – Zażartka jajowata
Neides tipularius – Smukleniec komarnicowaty
Neolygus contaminatus
Neottiglossa pusilla
Nepa cinerea – Płoszczyca szara
Nithecus jacobaeae
Notonecta spp. – Pluskolce
Notostira elongata
Nysius ericae/Nysius thymi
Odontoplatys bidentulus
Odontoscelis fuliginosa
Oncopsis spp.
Opsius stactogalus
Orius niger
Orsillus depressus
Orthezia urticae – Zabielica pokrzywnik
Orthops kalmii/basalis
Orthotylus flavosparsus
Palomena prasina – Odorek zieleniak
Pantilius tunicatus
Pentatoma rufipes – Tarczówka rudonoga
Penthimia nigra
Peribalus strictus
Peritrechus geniculatus
Philaenus spumarius – Pienik ślinianka
Phyllaphis fagi – Zdobniczka bukowa
Physatocheila costata
Physatocheila dumetorum
Phytocoris tiliae – Pospiesznik lipowy
Phytocoris ulmi – Pospiesznik
Phytocoris varipes – Pospiesznik łąkowy
Picromerus bidens – Zbrojec dwuzębny
Piesma maculata
Piezodorus lituratus
Pilophorus cinnamopterus – Lubik sosnowiec
Pinalitus cervinus
Pinthaeus sanguinipes
Pithanus maerkelii
Plagiognathus arbustorum
Platymetopius major/undatus
Podops inuncta
Polymerus nigrita
Polymerus unifasciatus
Populicerus populi
Prostemma aeneicolle
Psallus albicinctus
Pterotmetus staphyliniformis
Pygolampis bidentata
Pyrrhocoris apterus – Kowal bezskrzydły
Pyrrhocoris marginatus
Raglius alboacuminatus
Reduvius personatus – Zajadek domowy
Rhabdomiris striatellus
Rhaphigaster nebulosa
Rhopalus maculatus
Rhopalus parumpunctatus
Rhopalus subrufus – Byliniak rudawy
Rhynocoris annulatus – Srogoń napastnik
Rhynocoris iracundus – Srogoń baldaszkowiec
Rhyparochromus pini – Brudziec
Rhyparochromus vulgaris – Brudziec
Rhytidodus decimusquartus – Skoczek topolowy
Rubiconia intermedia
Saldula spp.
Sciocoris cursitans
Scolopostethus affinis – Drzazguń
Scolopostethus pictus – Drzazguń
Scolopostethus thomsoni
Sehirus luctuosus
Spathocera laticornis
Spilostethus saxatilis – Spodziec okrajkowy
Sphragisticus nebulosus
Stenocranus minutus
Stenodema holsata – Mściel łąkowy
Stenodema laevigata – Mściel natrawny
Stenotus binotatus
Stephanitis takeyai – Prześwietlik pierisowy
Stictocephala bisonia – Kolcoróg bizoniak
Stictopleurus spp.
Stygnocoris fuligineus
Syromastes rhombeus – Straszyk łąkowy
Tachycixius pilosus
Taphropeltus contractus
Thamnotettix confinis
Thyreocoris scarabaeoides
Tingis ampliata – Prześwietlik szerokoplecy
Trapezonotus cf. arenarius
Trapezonotus desertus/ Trapezonotus dispar – Grojnik
Tritomegas bicolor – Siedliszek dwubarwny
Tritomegas sexmaculatus – Siedliszek sześcioplamy
Troilus luridus – Zawadzik leśniczek
Xanthochilus quadratus
Zicrona caerulea – Porembica stalnica
Zygina spp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s