Lista gatunków – Hemiptera

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

A

Acalypta carinata – Jatlica zbieznożebra
Acalypta marginata – Jatlica mchowa
Acalypta nigrina – Jatlica zaokrąglona
Acanthodelphax spinosa – Szydlak półskrzydlak
Acanthosoma haemorrhoidale – Puklica rudnica
Acericerus heydenii – Czułaj jaworowiec
Acericerus ribauti – Czułaj klonowiec
Acericerus cf.vittifrons
Acetropis longirostris
Acompocoris pygmaeus – Dziubaczek żółtoskrzydły
Actinonotus pulcher
Adelphocoris lineolatus – Ozdobnik lucernowy
Adelphocoris quadripunctatus – Ozdobnik czarnowłos
Adelphocoris reichelii – Ozdobnik białoklinik
Adelphocoris seticornis – Ozdobnik malinowy
Adelphocoris ticinensis – Ozdobnik kraśnik
Adelphocoris vandalicus – Ozdobnik wandalek
Adomerus biguttatus
Aelia acuminata – Lednica zbożowa
Aelia klugii – Lednica kostrzewowa
Aelia rostrata – Lednica ryjowata
Aellopus atratus – Hyzik czernidlak
Agallia consobrina – Chechlica kleksówka
Agnocoris reclairei – Tofik rudy
Aguriahana stellulata – Skorolotek drzewnik
Alebra albostriella – Niwica słoneczna
Alloeotomus germanicus – Tytel szyszkownik
Alloeotomus gothicus – Tytel cętkowany
Allygus communis – Margoń
Allygus mixtus
Allygus modestus – Margoń
Alnetoidea alneti – Niżatka szklarniowiec
Alydus calcaratus – Smoczyk mrówkownik
Amblytulus nasutus – Nałazik kukurydziany
Amphiareus obscuriceps
Anaceratagallia ribauti – Chechlica babkówka
Aneurus avenius – Obłazik podkorowy
Aneurus laevis – Obłazik brzydal
Anoecia corni – Bezrurka świdwianka
Antheminia lunulata – Anteminia księżycowa
Anthocoris confusus – Dziubałek lśniący
Anthocoris nemoralis – Dziubałek matowy
Anthocoris nemorum – Dziubałek gajowy
Aphanus rolandri
Aphis pomi – Mszyca jabłoniowa
Aphis urticata – Mszyca pędopokrzywowa
Aphrodes cf. makarovi – Ostrogłów
Aphrophora alni – Pienik olchowiec
Aphrophora corticea
Apodiphus amygdali
Apolygus lucorum
Apolygus spinolae
Aradus betulae – Korowiec brzozowy
Aradus betulinus – Korowiec tarczoplamek
Aradus bimaculatus – Korowiec dwuplamek
Aradus cinnamomeus – Korowiec sosnowy
Aradus conspicuus – Korowiec wąskoszyj
Aradus depressus – Korowiec płaski
Aradus obtectus – Korowiec gładkoskrzydły
Aradus ribauti
Aradus truncatus – Korowiec półplamiec
Aradus versicolor – Korowiec innorogi
Arboridia ribauti
Arenocoris fallenii – Wtyk gruborożek
Arilus cristatus
Arma custos
Arocatus longiceps – Pomyk platanowy
Arocatus melanocephalus – Pomyk wiązowiec
Arocatus roeselii – Pomyk olchowiec
Asiraca clavicornis
Athysanus argentarius
Atractotomus magnicornis
Atractotomus mali – Purpuratek jabłoniec

B

Baeopelma foersteri – Miodówka czarnoolszynowa
Balclutha punctata – Boniszka wiechlinowiec
Bathysolen nubilus
Beosus maritimus
Berytinus crassipes – Nibugar krępy
Berytinus minor – Nibugar mniejszy
Berytinus signoreti – Nibugar jasnonogi
Blepharidopterus angulatus – Roztoczarz zielonawy
Blepharidopterus diaphanus – Roztoczarz bladorogi
Brachycarenus tigrinus – Tygrysiec
Brachycoleus decolor
Bryocoris pteridis – Paprocieniec leśny
Byrsinus flavicornis – Ziemik włochatobrzuchy

C

Caliscelis bonelli – Ocik cudaczek
Calocoris affinis – Tasznik zielony
Calocoris alpestris – Ładzik wydłużony
Calocoris nemoralis – Ładzik kameleon
Calocoris roseomaculatus – Ładzik różowoplam
Camptopus lateralis
Camptozygum pumilio
Campylomma verbasci – Otocik dziewannowy
Campyloneura virgula
Cantao ocellatus
Cantao parentum
Canthophorus impressus/dubius
Capsodes flavomarginatus – Ogładzik pomarańczowy
Capsodes gothicus – Ogładzik buraczak
Capsus ater – Tasznik czarny
Carpocoris fuscispinus – Borczyniec owocowy
Carpocoris mediterraneus – Borczyniec śródziemnomorski
Carpocoris pudicus – Borczyniec purpurowy
Carpocoris purpureipennis – Borczyniec południowy
Centrocoris spiniger – Wtyk zębiec
Centrotus cornutus – Zgarb rogaty
Ceraleptus gracilicornis
Ceraleptus lividus
Cercopis sanguinolenta – Krasanka przepaskówka
Cercopis vulnerata – Krasanka natrawka
Chaitophorus populeti – Włochatka pędotopolowa
Charagochilus gyllenhalii
Chartoscirta elegantula
Chlamydatus evanescens – Przylist skalnik
Chlamydatus pulicarius
Chlamydatus pullus
Chlorochloa juniperina – Selednica jałowcowa
Chlorochroa pinicola
Chorosoma schillingi – Wysmuklina trawna
Chrysocoris eques
Cicada orni – Piewik mannik
Cicadella viridis – Bezrąbek sadowiec
Cicadetta concinna – Cykada podolska
Cicadetta montana (Piewik gałązkowiec) 
Cicadula frontalis
Cimex lectuarius – Pluskwa domowa
Cinara piceae – Miodownica pniowoświerkowa
Cixius cf. nervosus – Szroniec leśny
Closterotomus biclavatus – Ładzik byliniak
Closterotomus fulvomaculatus – Ładzik
Closterotomus norvegicus – Ładzik norweski
Colopha compressa – Kogutnica wiązowa
Compsidolon salicellum
Conomelus anceps
Conostethus venustus
Copium teucrii – Buławnik ożanecznik
Coptosoma scutellatum – Pawęża
Coranus subapterus – Owalniak napiaskowy
Corcia columbica
Coreus marginatus – Wtyk straszyk
Coriomeris denticulatus
Corixa spp. – Wioślaki
Corizus hyoscyami – Glinik lulkarz
Corythucha ciliata – Prześwietlik platanowy
Cosmolestes picticeps
Cremnocephalus alpestris
Criocoris crassicornis – Ległoń przytuliowy
Cydnus aterrimus – Ziemik tarczyca
Cyllecoris histrionius
Cymus aurescens
Cymus claviculus – Wzdęciel owalnik
Cymus glandicolor – Wzdęciel turzycowy
Cymus melanocephalus
Cyphostethus tristriatus – Jarzmiec

D

Delphax pulchellus – Szydlak
Deltocephalus pulicaris – Zgłobik ciemny
Deraeocoris annulipes – Błyszczek modrzewiak
Deraeocoris flavilinea – Błyszczek
Deraeocoris lutescens – Błyszczek punktowany
Deraeocoris olivaceus – Błyszczek
Deraeocoris punctulatus – Błyszczek ciemnogłowy
Deraeocoris ruber – Błyszczek elegancik
Deraeocoris trifasciatus
Derephysia foliacea – Szklarzyk nabluszczek
Dichrooscytus gustavi
Dichrooscytus intermedius
Dichrooscytus rufipennis
Dicranocephalus agilis
Dicranocephalus medius
Dicranotropis hamata
Dictyla echii – Prześwietlik wargowiec
Dictyla humuli – Prześwietlik białoplecy
Dictyophara europaea – Sietnica europejska
Dicyphus annulatus – Dybiel wilżynowiec
Dicyphus epilobii – Dybiel nadobnik
Dicyphus errans – Dybiel zwyczajny
Dicyphus globulifer – Dybiel goździczak
Dolycoris baccarum – Plusknia jagodziak
Doratura spp.
Drepanosiphum platanoidis – Zdobniczka jaworowa
Drymus brunneus
Drymus ryeii
Drymus sylvaticus
Dryophilocoris flavoquadrimaculatus
Dufouriellus ater
Dysdercus suturellus

E

Ectomocoris ululans
Edwardsiana rosae – Ślepik różowiec
Elasmostethus spp.
Elasmucha ferrugata – Knieżyca porzeczkówka
Elasmucha fieberi – Knieżyca brzozówka
Elasmucha grisea – Knieżyca szara
Emblethis denticollis – Kilczyk zęboszyj
Emblethis verbasci – Kilczyk stożkonóg
Empicoris culiciformis – Komarek wysmukły
Empicoris vagabundus – Komarek wałęsacz
Empoasca spp.
Enoplops scapha – Wtyk równotarczyk
Eremocoris abietis
Eremocoris plebejus
Eremocoris podagricus
Erotettix cyane
Errastunus ocellaris – Skoczek oczatek
Erzaleus metrius
Eucallipterus tiliae – Zdobniczka lipowa
Eupterycyba jucunda
Eupteryx atropunctata – Skorolotek czarnoplamek
Eupteryx aurata – Skorolotek klepsydrowy
Eupteryx decemnotata – Skorolotek
Eupteryx urticae – Skorolotek pokrzywnik
Eurhadina pulchella – Skorolotek dębiniak
Eurhadina spp.
Europiella artemisiae/albipennis
Eurybregma nigrolineata – Szydlak czarnopasek
Eurycolpus flaveolus
Eurydema dominulus – Warzywnica jednobarwna
Eurydema fieberi – Warzywnica ciemnoskrzydła
Eurydema oleracea – Warzywnica kapustna
Eurydema ornata – Warzywnica ozdobna
Eurydema rotundicollis – Warzywnica góralka
Eurygaster austriaca – Żółwinek austriacki
Eurygaster maura – Żółwinek zbożowy
Eurygaster testudinaria – Żółwinek żółwik
Euscelis incisus
Evacanthus acuminatus – Krzeszyk żyłkowany
Evacanthus interruptus
Eysarcoris aeneus – Tłustosz

F

Fieberiella septentrionalis

G

Galeatus maculatus
Gampsocoris punctipes – Klemens wilżynowiec
Gargara genistae – Ostrożyca
Gastrodes abietum – Barczel świerkowy
Gastrodes grossipes – Barczel sosnowy
Geocoris ater – Wyłupień czarny
Geocoris grylloides – Wyłupień świerszczowaty
Gerris spp. – Nartniki
Globiceps flavomaculatus
Globiceps fulvicollis
Globiceps sphaegiformis
Gonianotus marginepunctatus
Gonocerus acuteangulatus
Gonocerus juniperi – Wtyk jałowcowiec
Graphocephala coccinea – Pisogłówka szkarłatnozielona
Graphocephala fennahi – Pisogłówka różanecznikowa
Graphosoma italicum – Strojnica włoska
Graphosoma semipunctatum – Strojnica plamista
Graptopeltus lynceus
Grypocoris sexguttatus

H

Hadrodemus m-flavum – Emiak szałwiowy
Haematoloecha rubescens
Hallodapus montandoni
Halticus apterus – Przegonik bezskrzydły
Halticus luteicollis – Przegonik żółtogłowy
Halyomorpha halys – Tarczówka marmurkowata
Hardya tenuis
Harpocera thoracica
Hesium domino
Heterocordylus genistae – Kordek janowcowiec
Heterocordylus tumidicornis – Kordek tarninowiec
Heterogaster urticae – Sienik pokrzywnik
Heterotoma merioptera – Pierzak południowiec
Heterotoma planicornis
Himacerus apterus – Zażartka drzewna
Himacerus mirmicoides – Zażartka mrówkowata
Holcostethus sphacelatus
Hoplomachus thunbergii
Horistus orientalis – Ogładzik bluszczykowiec
Hyalopterus pruni – Mszyca śliwowo-trzcinowa
Hydrometra gracilenta – Poslizg żółtaczek
Hydrometra stagnorum – Poślizg stawnik
Hypseloecus visci – Jemiołuszek ozłocony

I

Iassus lanio – Skoczek dębowiec
Iassus scutellaris – Skoczek wiązowiec
Idiocerus herrichi – Czułaj wierzbinek
Idiocerus lituratus
Ilyocoris cimicoides -Żyrytwa pluskwowata
Ischnodemus sabuleti
Isometopus intrustus
Issus coleoptratus – Owoszcza brązowa
Issus muscaeformis

J

Jalla dumosa
Javesella pellucida
Javesella stali – Skoczek skrzypik

K

Kalama tricornis
Kleidocerys resedae
Kybos smaragdula i gatunki bliźniacze

L

Lachnus roboris – Miodownica dębówka
Lamprotettix nitidulus
Laodelphax striatellus – Szydlak zbożowiec
Ledra aurita – Uszyca
Legnotus limbosus
Leptoglossus clypeatus – Płatonóg ostronosy
Leptoglossus gonagra – Płatonóg cytrusowy
Leptoglossus occidentalis – Wtyk amerykański
Leptoglossus oppositus – Płatonóg kasztanowy
Leptoglossus phyllopus – Płatonóg przepasany
Leptoglossus subauratus – Płatonóg opuncjowy
Leptoglossus zonatus – Płatonóg nakłuwacz
Leptopterna dolabrata – Ścięga łąkowa
Leptoterna ferrugata – Ścięga różowa
Leptopus marmoratus
Lepyronia coleoptrata
Lethocerus patruelis
Liocoris tripustulatus
Liorhyssus hyalinus
Lopus decolor – Lolek niepozorny
Lycorma delicatula
Lygaeus equestris – Zwiniec rycerzyk
Lygaeus simulans
Lygocoris pabulinus – Zmienik pokrzywiak
Lygocoris rugicollis – Zmienik wierzbowiec
Lygus pratensis – Zmienik ziemniaczek i gatunki bliźniacze
Lygus punctatus – Zmienik czerwieniejący
Lygus rugulipennis – Zmienik lucernowiec
Lyristes plebejus – Piewik wielkogłowy

M

Macrolophus pygmaeus – Skrzecik mączlikowy
Macrolophus rubi – Skrzecik jeżyniak
Macropsis fuscula – Żłobiel malinowiec
Macrosteles laevis – Skoczek sześciorek
Macrosiphum rosae
Macrosteles variatus
Macrotylus herrichii
Macrotylus horvathi – Maryn mierzwicowiec
Macrotylus paykullii – Maryn cętkowany
Malacocoris chlorizans – Delikacik zielonawy
Megaloceroea recticornis
Megacoleum infusum – Czuwaj dębowiec
Megalocoleus molliculus – Bebzik krwawnikowiec
Megalocoleus tanaceti – Bebzik wrotyczowiec
Megalonotus chiragra
Megalonotus sabulicola
Megalotomus junceus – Smyczyk obrzeżony
Megapomponia imperatoria
Melanocoryphus albomaculatus – Szkarłatnik ciemiężykowiec
Mermitelocerus schmidtii – Ukiel seledynowy
Metatropis rufescens
Metcalfa pruinosa
Metopoplax origani
Metropis inermis
Mezira tremulae
Microlophium carnosum – Mszyca pokrzywianka
Microporus nigrita – Ziemik brunatny
Miris striatus
Monalocoris filicis – Paprociec żółtogłowy
Muellerianella brevipennis
Mustha spinosula
Myrmus miriformis – Ciencik mróweczka
Myzus cerasi – Mszyca wiśniowo-przytuliowa

N

Nabis brevis – Zażartka
Nabis ferus/feroides/pseudoferus
Nabis flavomarginatus
Nabis limbatus – Zażartka jajowata
Nabis lineatus – Zażartka tarczak
Nabis rugosus – Zażartka żółtawa
Nagusta goedelii
Neides tipularius – Smukleniec komarnicowaty
Neolygus contaminatus
Neolygus viridis – Zmienik zielony
Neophilaenus lineatus – Pienik czarnopasek
Neottiglossa pusilla
Nepa cinerea – Płoszczyca szara
Nezara viridula – Nezara zielona
Nithecus jacobaeae
Notonecta spp. – Pluskolce
Notostira elongata
Notostira erratica – Ścięga wędrowna
Nysius cymoides – Szarysz kabaczkowiec
Nysius ericae/Nysius thymi

O

Odontoplatys bidentulus
Odontoscelis fuliginosa
Odontotarsus purpureolineatus – Ziarnojad pasiasty
Oeciacus hirundinis
Oncochila simplex – Epoletnik rdzawy
Oncopsis flavicollis – Żłobiel brzoziak
Oncopsis tristis
Oncotylus punctipes – Chropook wrotyczowiec
Oncotylus viridiflavus
Opsius stactogalus
Orientus ishidae
Orius majusculus – Dziubałeczek żółtonogi
Orius niger – Dziubałeczek czarny
Orsillus depressus
Orthezia urticae – Zabielica pokrzywnik
Orthocephalus brevis – Wyrywnik nagoskrzydły
Orthocephalus coriaceus – Wyrywnik złotawy
Orthocephalus saltator – Wyrywnik ruchliwy
Orthocephalus vitripennis – Wyrywnik smugoskrzydły
Ortholomus punctipennis
Orthonotus rufifrons – Uczarek pokrzywik
Orthops kalmii/basalis
Orthotylus flavinervis – Zielonatek jaworowiec
Orthotylus flavosparsus – Zielonatek żwawy
Orthotylus marginalis – Zielonatek mszycowiec
Oxycarenus lavaterae – Skupieniec lipowy

P

Pachytomella parallela – Czernidlak równobok
Palomena prasina – Odorek zieleniak
Palomena viridissima – Odorek jednobarwek
Panaphis juglandis – Zdobniczka orzechowa
Pantilius tunicatus
Parthenolecanium rufulus – Misecznik dębowy
Pediopsis tiliae – Żłobiel lipnik
Peirates hybridus – Pirat ziemny
Peltocopta crassiventris
Pentatoma rufipes – Tarczówka rudonoga
Penthimia nigra
Peribalus strictus
Periphyllus testudinaceus – Włochatka klonowa czarna
Peritrechus geniculatus
Peritrechus nubilus – Przewężeń obieżeń
Philaenus spumarius – Pienik ślinianka
Phimodera humeralis – Kalniszka guzkonóg
Phyllaphis fagi – Zdobniczka bukowa
Phyllomorpha laciniata – Wtycznik jeżowaty
Phylus coryli – Ulanik leszczynowiec
Phylus melanocephalus – Ulanik dąbrowiec
Phymata crassipes – Chwytnica rdzawa
Physatocheila costata
Physatocheila dumetorum
Physatocheila smreczynskii – Kosterniczka Smreczyńskiego
Phytocoris populi – Pospiesznik zalistnik
Phytocoris reuteri – Pospiesznik marmurkowy
Phytocoris tiliae – Pospiesznik lipowy
Phytocoris ulmi – Pospiesznik
Phytocoris varipes – Pospiesznik łąkowy
Picromerus bidens – Zbrojec dwuzębny
Piesma maculata
Piezodorus lituratus
Pilophorus cinnamopterus – Lubik sosnowiec
Pilophorus clavatus – Lubik białopręgi
Pilophorus confusus – Lubik mróweczka
Pilophorus perplexus – Lubik aksamitek
Pinalitus cervinus
Pinthaeus sanguinipes
Pionosomus varius – Zdrobiał włochaty
Pithanus maerkelii
Placochilus seladonicus – Mamil seledynowy
Plagiognathus arbustorum
Plagiognathus chrysanthemi – Ulanik chryzantemowiec
Plagiognathus fulvipennis
Planaphrodes bifasciata/nigrita
Platymetopius major/undatus
Platyplax salviae
Plesiodema pinetella
Pnirsus cinctipes
Podops inuncta
Poecilosphodrus gratiosus
Polymerus brevicornis
Polymerus cognatus
Polymerus nigrita
Polymerus palustris
Polymerus unifasciatus
Populicerus albicans – Czułaj bielak
Populicerus populi
Prostemma aeneicolle – Klęśnik metaliczny
Prostemma guttula – Klęśnik czerwonoudy
Psacasta exanthematica
Psallus luridus
Psallus perrisi/wagneri
Psallus ssp.
Psammotettix alienus
Psammotettix cephalotes – Zgłobik cytrynowiec
Pselliopus cinctus
Pseudoloxops coccineus – Jaspisek jesioniak
Psylla buxi – Miodówka bukszpanowa
Psylla peregrina – Miodówka drobna
Psylla ulmi – Miodówka wiązowa
Psyllopsis fraxini – Ulotka jesionowa
Psyllopsis fraxinicola – Ulotka bezplama
Pterocallis alni – Zdobniczka podlistnoolchowa
Pterocoma salicis – Mszyca pniowowierzbowa
Pterotmetus staphyliniformis
Ptilocnemus lemur
Pygolampis bidentata
Pyrrhocoris apterus – Kowal bezskrzydły
Pyrrhocoris marginatus

R

Ragliodes delineatus
Raglius alboacuminatus – Urzel jabłoniowiec
Raglius confusus
Ranatra linearis
Recila coronifera – Cętnica zatrawka
Reduvius personatus – Zajadek domowy
Reuteria marqueti
Rhabdomiris striatellus
Rhacognathus punctatus – Nadmiel
Rhaphigaster nebulosa
Rhoecus australasiae
Rhopalosiphum padi – Mszyca czeremchowo-zbożowa
Rhopalus maculatus
Rhopalus parumpunctatus
Rhopalus subrufus – Byliniak rudawy
Rhynocoris annulatus – Srogoń napastnik
Rhynocoris iracundus – Srogoń baldaszkowiec
Rhyparochromus phoeniceus – Brudziec czerwonawy
Rhyparochromus pini – Brudziec sosnowy
Rhyparochromus vulgaris – Brudziec zwyczajny
Rhytidodus decimusquartus – Skoczek topolowy
Ribautiana tenerrima – Błonica jeżynowiec
Rubiconia intermedia

S

Sacchiphantes viridis – Ochojnik zielony
Saldula spp.
Salyavata macmahanae
Scantius aegyptius
Sciocoris cursitans
Sciocoris microphthalmus
Sciocoris umbrinus – Niklik białoplamek
Scolopostethus affinis – Drzazguń
Scolopostethus grandis – Drzazguń
Scolopostethus pictus – Drzazguń
Scolopostethus thomsoni
Sehirus luctuosus
Spathocera laticornis
Speudotettix subfusculus – Smolik
Sphaerocoris annulus
Spilostethus pandurus – Spodziec krasnoplamek
Spilostethus saxatilis – Spodziec okrajkowy
Sphragisticus nebulosus
Stagonomus bipunctatus – Oczatnica dwuplama
Stagonomus venustissimus – Tłustosz
Staria lunata – Południca
Stenocranus minutus
Stenodema calcarata – Mściel uzbrojony
Stenodema holsata – Mściel łąkowy
Stenodema laevigata – Mściel natrawny
Stenotus binotatus
Stephanitis takeyai – Prześwietlik pierisowy
Stictocephala bisonia – Kolcoróg bizoniak
Stictopleurus spp.
Strongylocoris leucocephalus
Stygnocoris fuligineus – Zaskalnik długogłowy
Stygnocoris rusticus – Zaskalnik skromnik
Stygnocoris sabulosus – Zaskalnik rudy
Sycanus falleni
Syromastus rhombeus – Straszyk łąkowy

T

Tachycixius pilosus
Taphropeltus contractus
Tectocoris diophthalmus – Arlekin hibiskusowy
Temnostethus gracilis
Teratocoris antennatus – Brelotek zmienny
Tetraneura ulmi – Torebnica wiązowa
Tettigometra virescens – Cybela zielona
Thamnotettix confinis
Thyreocoris scarabaeoides
Tingis ampliata – Prześwietlik szerokoplecy
Tingis cardui – Prześwietlik ostowy
Tingis crispata – Prześwietlik dwurzędowiec
Tingis pilosa – Prześwietlik podwinięty
Tingis reticulata – Prześwietlik długowłosek
Trapezonotus arenarius
Trapezonotus desertus/ Trapezonotus dispar
Trapezonotus ullrichi – Grojnik jastrunowy
Tremulicerus distinguendus
Tremulicerus vitreus
Trialeurodes vaporarium – Mączlik szklarniowy
Trichochermes walkeri – Owłoś kruszynowiec
Trigonotylus caelestialium – Wysmukłek zdobnorogi
Trigonotylus psammaecolor – Wysmukłek wydmowy
Trioza remota – Bolanica dębowa
Trioza urticae – Bolanica pokrzywowa
Tritomegas bicolor – Siedliszek dwubarwny
Tritomegas sexmaculatus – Siedliszek sześcioplamy
Troilus luridus – Zawadzik leśniczek
Tropidothorax leucopterus – Zwińczak fałdowany
Typhlocyba quercus – Błonica dębowa
Tytthus pygmaeus – Tytus karlik

U

Umbelligerus woldai – Parasolotek panamski
Uroleucon cichorii – Mszyca cykoriowa

V

Velia caprai – Plesica klinowata
Vitumnus scenicus

X

Xanthochilus quadratus – Zezun wnikliwy
Xanthochilus saturnius – Zezun południowiec
Xanthodelphax flaveola – Szydlaczek rdzawy

Z

Zelus longipes
Zicrona caerulea – Porembica stalnica
Zygina flammigera – Wężynka złocistopręga
Zygina spp.
Zyginella pulchra – Wężynka cyprysówka

Leave a Reply